Rekuperacja

Wśród systemów wentylacyjnych to właśnie rekuperacja jest rozwiązaniem najbardziej oszczędnym, przyjaznym dla środowiska, a przy tym wydajnym.

Nic dziwnego, że zdobywa popularność wśród osób, którym zależy na domu ekologicznym i ekonomicznym, w którym będą panowały zdrowe i bezpieczne warunki dla mieszkańców. Nasza firma zajmuje się dobieraniem oraz wykonywaniem rekuperacji – proponujemy najlepsze na rynku rozwiązania, pochodzące od takich firm, jak Aeris, Lossnay, Neovent, Vent-Axia czy Vental.

Dlaczego wentylacja mechaniczna?

Podstawową zaletą rekuperacji jest opcja odzysku ciepła. Polega ona na pobieraniu ciepła ze zużytego powietrza, które jest usuwane przez system z budynku.

Urządzenie przekazuje zgromadzone ciepło do powietrza świeżego, wtłaczanego do wnętrz. W ten sposób zostaje ono wstępnie ogrzane i dostaje się do budynku już w określonej temperaturze. Wpływa to znacznie na oszczędność, ponieważ zmniejsza potrzebę ogrzewania objętych systemem wnętrz.

Takie rozwiązanie ma znaczenie dla komfortu mieszkańców oraz jest przyjazne dla portfela. Mniejsze zużycie energii ma także pozytywny wpływ na środowisko, co sprawia, że wentylacja mechaniczna należy do najbardziej korzystnych rozwiązań.

Nie można również zapomnieć o zapewnieniu stałego dopływu świeżego powietrza, gwarantującego zdrowe, bezpieczne oraz komfortowe warunki dla użytkowników budynku. Rekuperacja radzi sobie z tym zadaniem świetnie, stale dostarczając odpowiednią ilość powietrza.

Takie rozwiązanie dotyczy także eliminacji problemu z wilgocią, grzybami i pleśnią w budynku – wentylacja mechaniczna utrzymuje wilgotność powietrza na odpowiednim poziomie, dzięki czemu wnętrza są zabezpieczone przed typowymi problemami, występującymi w budynkach o niewystarczającej cyrkulacji. System dokładnie filtruje powietrze, oczyszczając je ze wszystkich drobnoustrojów, co jest rozwiązaniem bezpiecznym dla alergików i eliminuje problemy z oddychaniem we własnym domu. Dodatkową zaletą wentylacji mechanicznej jest fakt, że usuwa ona wszelkie nieprzyjemne zapachy z wnętrz, zwiększając komfort użytkowania budynku.

Fachowy montaż

Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w zakładaniu rekuperacji, co pozwala nam świadczyć usługi na bardzo wysokim poziomie.

Bierzemy pod uwagę wszystkie parametry budynku, dostosowując odpowiednią centralę wentylacyjną i umieszczając ją w miejscu, gdzie będzie mogła działać najbardziej wydajnie.

Dobieramy także przewody o odpowiedniej długości i średnicy i rozprowadzamy je po wszystkich kondygnacjach, dzięki czemu system może objąć wszystkie pomieszczenia i zapewnić w nich odpowiednią ilość świeżego powietrza. Montaż przeprowadzamy zarówno w budynkach powstających, jak i już zamieszkanych, wykonując wszelkie niezbędne prace. Realizacja zazwyczaj trwa do kilku dni, dlatego nie jest dużym obciążeniem.

Jeżeli mają Państwo wątpliwości dotyczące wentylacji mechanicznej oraz jej zakładania, zachęcamy do kontaktu z naszymi fachowcami, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.

OFERUJEMY

JESTEŚMY PRZEDSTAWICIELAMI

KONTAKT

  • Climaveneta
  • Daikin
  • Fuji Electric
  • Fujitsu
  • Gustav&Nolting GmbH
  • Mitsubishi Electric
  • Stulz

Contech

ul. Pruszkowska 20,
05-830 Nadarzyn

Tel. +48 600 482 141